Hasła powstały po to, by chronić nasze skrzynki pocztowe, profile czy konta przed innymi ludźmi i zapewnić nam prywatność. Niestety, ma to swój minus. Mnogość stron czy aplikacji, do których trzeba się logować, jest naprawdę bardzo duża. Łatwo więc zapomnieć hasła do poszczególnych kont. Z drugiej strony, automatycznie logowanie może nieść ryzyko, że niepowołana osoba zyska dostęp do naszego profilu, np. jeśli zgubimy telefon lub zostanie on nam ukradziony. W takich przypadkach świetnie sprawdzi się menadżer haseł.

Czym jest menadżer haseł?

Firma Kaspersky tworzyła program Password Manager, dzięki któremu można przechowywać wszystkie hasła, dokumenty, pliki i dane w jednym miejscu. Jak to możliwe? Program działa na zasadzie sejfu, w którym są umieszczone ważne informacje. Otworzyć można go za pomocą jednego hasła głównego albo odcisku palca (na mobilnych urządzeniach). Wówczas system będzie mógł automatycznie logować się na wszystkich kontach, które zostały wprowadzone do bazy danych. Passowrd Manager pomaga także tworzyć silne nowe hasła.

Zalety rozwiązania Password Manager

Password Manager sprawia, że nie trzeba ręcznie wprowadzać hasła do poszczególnych kont. Jednocześnie są one odpowiednio chronione. Osoba z zewnątrz nie ma dostępu do menadżera, do którego wymagane jest hasło główne. Program pozwala zaoszczędzić czas, bo nie trzeba każdorazowo wprowadzać haseł. Chroni także płatności w Internecie. Synchronizacja danych sprawia, że ma się do nich łatwy i wygodny dostęp, zwłaszcza jeśli posegreguje się je w foldery. Program sprawdzi się idealnie zarówno dla celów prywatnych, jak i zawodowych. Najważniejsze, że wszystkie potrzebne dane znajdują się w jednym miejscu. Password Manager to propozycja od cenionej firmy Kaspersky, która cały czas podnosi jakość swoich usług. Menadżer haseł to odpowiedź na zwiększającą się ilość danych i kont, których bezpieczeństwo jest coraz trudniejsze do monitorowania przez użytkowania. Program sprawia, że posługiwanie się komputerem lub urządzeniami mobilnymi staje się znacznie łatwiejsze.

Przy zakładaniu nowego konta zalecane jest, by każdorazowo tworzyć nowe hasło. Niestety, przy dużej ilości danych, trudno te wszystkie hasła spamiętać. Z kolei zapisanie ich w jakimś miejscu sprawia, że mogą się one dostać w niepowołane ręce. W takich przypadkach pomaga Password Manager, który bezpiecznie przechowuje wszystkie hasła. Wystarczy pamiętać to jedno, główne. Dane są uporządkowane i łatwo z nich korzystać. Podnosi się jakość korzystania z urządzeń mobilnych.