Najczęściej ten sprzęt ustawiamy w pokoju dziennym (zwanym innymi słowy salonem czy dużym pokojem), zdarza się jednak także, że umieszczamy go w sypialni czy gabinecie. Telewizor to nadal nieodłączna cześć większości polskich domów i mieszkań. Jednak nie trzeba decydować się na to, by stał on na stoliku RTV, można powiesić go na ścianie, oszczędzając sporo przestrzeni i zarazem gwarantując sobie wygodę podczas oglądania ulubionych filmów, programów czy seriali. Ową ścianę należałoby jednak w modny sposób wyeksponować, by nie była ona zwyczajnie pomalowana farbą, ale stanowiła wraz z owym sprzętem spójną, ciekawą dla oka całość.

Fototapeta w sąsiedztwie odbiornika telewizyjnego to dobry pomysł!

Ci wszyscy, którzy są zwolennikami wieszania telewizorów na ścianach, zadbać muszą o ich ciekawą prezentację. Na szczęście dzisiaj zadanie to jest w znacznym stopniu ułatwione, bowiem modne fototapety idealnie nadające się do tego celu to całe mnóstwo ciekawych możliwości. Wystarczy tylko dobrać taką, która będzie wpisywała się w konkretną przestrzeń pod względem stylu i kolorystyki, by osiągnąć wnętrzarski sukces. Warto pamiętać również o tym, że wybrany przez nas wzór nie może być nazbyt jaskrawy, a printy bardzo rzucające się w oczy, bo przez to moglibyśmy mieć spory problem z oglądaniem telewizji, a nasze oczy narażone byłyby na ciągłe zmęczenie.

Wszystko jednak, co stonowane, miłe dla oczu i pasujące do pokoju dziennego, jest tu jak najbardziej dozwolone. Na pewno dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie fototapety w kolorze zielonym. Barwa ta słynie z tego, że działa na nasz zmysł wzroku kojąco, będzie więc tutaj absolutnie na miejscu.

Aby powiększyć optycznie przestrzeń, można pomyśleć także o modelu utrzymanym w bardzo jasnych barwach.  Biel, delikatny beż czy też mocno rozbielone szarości sprawdza się na pewno  z wielkim powodzeniem.

Musimy jednak mieć na uwadze to, że wybrany przez nas model dekoracji naściennej powinien być w stu procentach dobrany do stylu i kolorystyki, jakie panują w danej przestrzeni. Gdy zatem pokój utrzymany jest w klimacie glamour, złoto sprawdzi się z powodzeniem. Kiedy rządzi styl shabby chic, wybierzmy egzemplarz wyglądający niczym stare, pobielone lekko deski. W przypadku bardzo nowoczesnego wnętrza postawić warto na monochromatyzm w wydaniu szarym lub grafitowym albo na motyw cegły lub betonu, one bowiem pomogą w ciekawym, lecz niezbyt nachalnym wyeksponowaniu telewizora.

Mnóstwo wzorów do wyboru!

Wszyscy ci, którzy planują powieszenie swojego telewizora na ścianie i w związku z tym poszukują dla nich odpowiednich rozwiązań aranżacyjnych, mogą być usatysfakcjonowani. Coraz więcej ciekawych modeli fototapet do wyboru to dla nich bowiem stuprocentowa niemalże pewność tego, że wybiorą dla siebie idealny wzór, taki, dzięki któremu zakątek z telewizorem będzie wyglądał niczym z wnętrzarskiego katalogu!