telefon_dla_dziecka

Kiedy dziecko dorasta i poznaje świat, chciałoby czerpać z niego radości garściami i móc mieć dostęp do przyjemności w formie, która jest najatrakcyjniejsza. Chwile kolorowe, dynamiczne, ciekawe to coś, czego pragną dzieci i wszystko, co jest w stanie zapewnić smartphone. Tym sposobem każdy rodzic dochodzi do etapu, gdy na ścieżce wychowawczej swojego potomka musi postawić sobie kluczowe pytanie: kiedy powiedzieć swojej pociesze “tak” podczas namów w sklepie z telefonami?

Dla świętego spokoju…

Mówi się, że młode pokolenia są wręcz uzależnione od nowej technologii i internetu, dlatego często rodzice chcą choć odrobinę opóźnić moment, w którym dziecko stanie się posiadaczem własnego telefonu i tym samym nowego bodźca uzależniającego. Ale czy to oznacza, że faktycznie jest odporne na owe działania? Oczywiście, że nie! Obecnie prawie każdy rodzic pozwala swojemu maluchowi na korzystanie ze smartfona albo tabletu. Bardzo często dajemy swoje telefony, nie wiedząc w ogóle, co dzieci przeglądają lub oglądają. Dla nas – rodziców – to sposób na kilka minut ciszy i świętego spokoju. Czy oby na pewno tak powinno to wyglądać?

Ograniczony dostęp – limit czasowy korzystania z telefonu

Tutaj dochodzimy do ważnej kwestii, jak powinno przebiegać korzystanie ze smartfona u dzieci. Przede wszystkim rodzice powinni ustalić jasne reguły i limit czasowy, który będzie obowiązywał na nową zabawkę. I nie gra roli to, czy korzystanie dziecka przebiega z własnego telefonu, sprzętu rodziców, czy ogólnego tabletu rodzinnego – zasady powinny obowiązywać od samego początku. Dzięki temu możemy egzekwować czas korzystania szczególnie, kiedy to już dziecko wchodzi w posiadanie własnego modelu, bo kontrola, do jakiej przyzwyczailiśmy malucha, po czasie staje się czymś naturalnym i do zaakceptowania.

To, że nasza pociecha doprosiła się smartfona na wyłączność absolutnie nie oznacza, że będzie miała go przy sobie cały dzień, 24h na dobę!

Funkcja kontroli rodzicielskiej

Na pytanie “kiedy udać się do sklepu,by kupić swojemu dziecku pierwszy telefon?” odpowiedź nie jest poparta odgórnie ustalonym ograniczeniem wiekowym. To rodzic wraz z dzieckiem powinni wspólnie dojść do porozumienia, a podstawą powinny być jasno ustalone reguły odnośnie czasu i celów korzystania z telefonu.

Zaufanie do dziecka w zakresie użytkowania smartfona to niezwykle ważny element nowego układu dziecko-rodzic, wchodzącego dopiero co w życie, jednak oprócz zaufania należy zapewnić sobie dodatkowy nadzór. Wiele modeli nowych telefonów zapewnia funkcję kontroli rodzicielskiej, dlatego warto skontaktować się z działem obsługi klienta zaufanego sklepu z telefonami, by móc poznać wszelkie możliwości funkcji rodzicielskich. Jeśli w Twojej głowie pojawiają się wątpliwości w tym lub innym temacie telefonów i smartfonów, wiedz, że z fachową i doskonale zorientowaną obsługą możesz spotkać się w sklepie https://e-smartphone.pl/, gdzie każdy zainteresowany traktowany jest indywidualnie. Nie czekaj – dowiedz się więcej!