zdjęcie z drona

Do niedawna dron kojarzą się z technologią tylko dla wybranych. Niejednokrotnie można było usłyszeć, że zdjęcia z drona wykonują tylko najbogatsi fotografowie, którzy mogą pozwolić sobie na wydanie dziesiątek tysięcy złotych na sprzęt. Teraz drony dosłownie wlatują pod strzechy – można kupić je dużo taniej, co przekłada się na to, że fotografie z drona stają się coraz bardziej powszechne. Odbiorcy je uwielbiają! Skąd bierze się tak duża popularność filmów oraz fotografii wykonanych z perspektywy lotu ptaka?

Widowiskowe fotografie z lotu ptaka

Smukła opalona dziewczyna w bikini, pręży się na złocistym piasku, a uwagę przyciągają nie tylko jej długie nogi, ale też słomkowy kapelusz z niebywale szerokim rondem… Wszystko to ukazane z góry, w atrakcyjny dla oka sposób. To właśnie tego typu zdjęcia zalewają teraz media społecznościowe takie jak na przykład Instagram. Zdjęcia i filmy z drona biją na łeb na szyję inne. Perspektywa z lotu ptaka jest niebywale interesująca, to właśnie w ten sposób można stworzyć naprawdę zapierające dech w piersiach obrazy. Miłośnicy fotografii z lotu ptaka uwielbiają szukać nietuzinkowych miejsc, ukazując je z tej tak trudnej dla fotografii perspektywy. Nagrywanie dronem to teraz stały punkt programu wszystkich YouTuberów podróżniczych – żeby stworzyć ciekawy content, który przyciągnie odbiorców i zwyczajnie da na tym zarobić – trzeba zabierać ze sobą drona.

Filmy z powietrza jako element promocji

Aby przyciągnąć uwagę odbiorcy na trochę dłużej niż chwilę, w czasie której podejmie on na przykład decyzję o zakupie, lub po prostu zainteresuje się czymś na dłużej, dobrze jest pokazać jakiś niesztampowy materiał. Właśnie takie są ujęcia z drona, zarówno te w formie zdjęć, ale też nagrań. Poza tym dają naprawdę szeroką perspektywę i ogląd – zaspokajają potrzeby ciekawości jak coś wygląda z góry, na przykład działka, obiekt sportowy czy hala magazynowa. Zatem fotografii oraz filmy nagrywane z drona są świetnym materiałem promocyjnym, zaskakującym i innowacyjnym – tego typu widoków klienci wciąż najczęściej się nie spodziewają. Takie zaskoczenie robi piorunujące wrażenie.

Dron podczas inspekcji przemysłowych i inżynieryjnych

Dron to nowoczesna technika. Dron to też narzędzie wykorzystywane podczas różnego rodzaju inspekcji przemysłowych i inżynieryjnych – nagrania z lotu ptaka potrafią dać ogrom informacji, na przykład o ukształtowaniu terenu, które mogą być następnie w odpowiedni sposób analizowane i przetwarzane. Drony robią pomiary, niezwykle dokładne i precyzyjne, która przy tym nie kosztują tak dużo, jak z wykorzystaniem innych technologii.