Telewizja jest obecna w domu większości Polaków. I mimo wciąż rosnącej popularności platform takich jak Netflix czy Ipli i HBO GO, to niemal każdy urządzając nowe mieszkanie decyduje się na montaż telewizji satelitarnej, która daje nie tylko szeroki wybór kanałów, ale także zapewnia różnorodność odbieranej treści. W związku z tym w dzisiejszym artykule pochylimy się nad najważniejszymi kwestiami dotyczącymi profesjonalnego montażu telewizji satelitarnej – jak wybrać firmę montażową i na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać firmę montażową?

Niezależnie od branży najważniejszym etapem podczas wyboru firmy jest poznanie jej historii i research. Warto zwrócić uwagę na poprzednie zlecenia i historię przedsiębiorstwa, a także postawić na takich wykonawców, którzy nie działają na rynku od kilku miesięcy. Dlatego zawsze bezpiecznym wyborem jest firma istniejącą od ponad 10 lat i z bogatym zasobem opinii w Internecie.

Dodatkowo warto dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy. Czy oferuje także sprzedaż i doradztwo sprzętu satelitarnego, czy w razie jakichkolwiek problemów podejmie się serwisu, naprawy czy modernizacji sprzętu. To wszystko wpłynie na jakość usługi i zadowolenie klienta. Montaż anten satelitarnych w Warszawie odbywa się zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut i już po tym czasie można cieszyć się swobodnym odbiorem telewizji.

Odbiorniki satelitarne – co na rynku świszczy?

Oczywiście rynek jest pełny różnorodnych ciekawych ofert i zwykłemu użytkownikowi ciężko się zdecydować samodzielnie. Dlatego niezwykle istotne jest skorzystanie w tej kwestii z doradztwa profesjonalistów, którzy dobiorą antenę do naszych potrzeb, a także możliwości finansowych. Dzięki skorzystaniu z porady będziemy mieć pewność, że antena spełni swoje zadanie i nie będzie odbierała zakłóconego sygnału.

Na rynku dostępne są bardzo proste odbiorniki, dzięki którym możliwe jest jedynie odbieranie kanałów, ale także takie, które umożliwiają nie tylko odbiór kanałów free-to-air, ale także tych kodowanych i nagrywanie programów na pamięć wewnętrzną bądź zewnętrzną. Wśród odbiorników można wyróżnić kilka typów: odbiorniki FTA (najprostsze i jednocześnie najtańsze na rynku), odbiorniki z wbudowanym modułem dostępu warunkowego, odbiorniki CI, odbiorniki platform cyfrowych, odbiorniki z kartą sieciową i dyskiem zewnętrznym, odbiorniki bazujące na systemie Linux, odbiorniki MPEG-4 i HDTV (najdroższa opcja). Dzięki ostatniej opcji możliwe jest odbieranie telewizji o wyjątkowo wysokiej rozdzielczości i w nowym systemie kodowania obrazu (H.264).