W ostatnich latach bardzo popularne stało się kolekcjonowanie designerskich plakatów. Stały się one również modnym dodatkiem, który można powiesić na ścianie, zamiast tradycyjnych obrazów.

Sklepy, które oferują takie produkty na sprzedaż, muszą dobrze zabezpieczyć produkt przed wysyłką, aby bezpiecznie dotarł do odbiorcy. Najlepszym rozwiązaniem do wysyłki plakatów okazują się okrągłe tuby papierowe.

Sprawdzone tuby do wysyłki plakatów

Przedsiębiorcy zajmujący się dystrybucją plakatów i tym podobnych produktów muszą zachować szczególną ostrożność przy ich wysyłce, aby dotarły do klienta w nienaruszonym stanie. Jeżeli w czasie wysyłki doszłoby do jakiegokolwiek uszkodzenia, podarcia lub pogniecenia to produkt byłby bezwartościowy dla klienta.

Dlatego też do transportu wykorzystuje się okrągłe tuby papierowe, które służą nie tylko do zabezpieczenia plakatów, ale także map oraz innych podobnych rzeczy. Firmy sprzedające tuby do wysyłki plakatów oferują te klasyczne w białych kolorach, jak i brązowe z zatyczkami. Oprócz okrągłych można zamówić także kwadratowe.

Jakie są rodzaje tub wysyłkowych?

Tuleja tekturowa jest najlepszym sposobem na prawidłowe zabezpieczenie plakatów, map i innych papierowych przedmiotów o dużym formacie na czas przesyłki. Tuby do wysyłki plakatów zostały zaprojektowane z wysokiej jakości tektury, dzięki czemu są doskonałą ochroną dla towarów, które zostały w nich umieszczone. Warto również wspomnieć o tym, że są bardzo lekkie, dlatego też nie zwiększają kosztów wysyłki.

Najczęściej firmy zajmujące się sprzedażą takich materiałów oferują brązowe i białe tuby kartonowe z zatyczkami oraz kwadratowe tuby wysyłkowe. Są one dostępne w wielu różnych rozmiarach, więc bez problemu znajdziemy taką tuleję tekturową, która idealnie będzie dopasowana do gabarytów wysyłanego towaru.

Jak krok po kroku zapakować plakat do wysyłki?

Jeśli chcemy, aby plakat dotarł w idealnym stanie do klienta, to przede wszystkim musimy go delikatnie zwinąć w rulon, a następnie umieścić w tekturowej tubie. Nie trzeba przy tym wykorzystywać żadnych dodatkowych akcesoriów do unieruchomienia plakatu, takich jak gumki albo taśmy klejące, ponieważ po zwinięciu i wsunięciu do tuby, nie będzie się on rozwijał.

W kolejnym kroku należy na obu końcach tuby umieścić folię bąbelkową, aby skutecznie zabezpieczyć przesuwanie się produktu wewnątrz. Na samym końcu natomiast zamykamy tubę za pomocą plastikowych dekielków i dodatkowo zaklejamy taśmą klejącą, aby nie otworzyła się podczas transportu.